Jesteś tutaj: Pielgrzymki
Pielgrzymki

 

Pielgrzymka do Meksyku + Acapulco

ec2 extraderaibow_logo_jpg

 


Dzień 1: Warszawa – Mexico City  
Odprawa bagażowo-paszportowa na 2 godziny przed wylotem. Przylot do miasta Meksyk, powitanie na lotnisku, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja (2-daniowa) i nocleg.

Dzień 2 : Plac 3 Kultur - Bazylika M. B. z Guadalupe - Teotihuacan
Śniadanie w hotelu. Wizyta na Placu Trzech Kultur, miejsca będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta w jednej z górnych kaplic, a potem zwiedzanie tzw. „miasteczka” Matki Bożej z Guadalupe, na które składają się piękne kościoły i ogrody związane z kultem Madonny objawionej na Tepeyaku. Czas wolny na zakup dewocjonaliów. Przejazd do prehiszpanskiego miasta Teotihuacan, oddalonego o 48 km od stolicy. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos, będące na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, jest jedna z najczęściej odwiedzanych stref archeologicznych w całej Ameryce Łacińskiej. Wspaniale piramidy Słońca, Księżyca, Pierzastego Węza są najbardziej fotografowanymi budowlami w Meksyku. Obiadokolacja (szwedzki stół) w pobliżu piramid: Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3: Muzeum Antropologii i Historii – City Tour - Xochimilco
Śniadanie w hotelu. Wizyta w Narodowym Muzeum Antropologii i Historii uważanym za jedno z najlepiej wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacińskiej, z imponującą kolekcja sztuki prehiszpanskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi dawnych i współczesnych Indian meksykańskich. Zwiedzanie części historycznej Meksyku: Plac Zocalo, Pałac Narodowy z freskami słynnego Diego Rivery, Katedra Metropolitalna, Msza Święta. Po południu, przejazd do dzielnicy Xochimilco i spływ kolorowymi „gondolami” po dawnych kanałach azteckich, wśród niegdyś pływających ogrodów indiańskich. Rejs odbywa się często w towarzystwie mobilnych kramów z jedzeniem oraz muzyki mariachi i marimba. Obiadokolacja na łodziach, aprox. 17:00 hrs. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 4 : Puebla Tepotzotlan – Tula - Queretaro    
Śniadanie. Wyjazd w kierunku miasteczka Tepotzotlan. To ładne miasteczko z czasów kolonialnych, w którym jezuici wznieśli Seminarium Świętego Marcina oraz kościół Świętego Franciszka Ksawerego uznawany obecnie za wybitne arcydzieło i perłę meksykańskiego baroku. Zwiedzanie Muzeum Wicekrólestwa z ciekawym i bardzo bogatym zbiorem sztuki kolonialnej. Przejazd do Tuli, zaginionej cywilizacji Tolteków (posągi Atlantów w świątyni Quetzalcoatla, Pałac Tysiąca Kolumn, Coatepantli czyli Mur Węży). Przejazd do kolonialnego miasta Queretaro, wycieczka po centrum historycznym: Kościół i klasztor Świętego Krzyża, w którego ogrodzie znajdują się unikalne drzewa z kolcami w postaci autentycznego krzyża, Plac Broni, zabytkowy Akwedukt. Msza Święta. Kolacja. Powrót do miasta Meksyk na nocleg.

Dzień 5: Mexico City - Puebla - Cholula-Tonantzintla
Śniadanie. Przejazd do Puebli, zwanej “Miastem Aniołów” - ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II. Spacer po starym mieście, pełnym urokliwych budynków w kolonialnym stylu - Casa del Alfenique, Katedra, kościół Św. Dominika z przepiękna “Kaplica Różańcowa”, nazwana przez Fryderyka Humboldta w XIX w., “Ósmym Cudem Świata”, Słodka Uliczka. Krótki spacer na rynek El Parian z regionalnymi wyrobami, gdzie na straganach można kupić tradycyjne ciastka migdałowe i fabryczną ceramikę talavera. Wizyta w miasteczku Cholula, które posiada największą pod względem objętości, piramidę na świecie. Wizyta w Tonantzintla – pięknym kościółku w stylu baroku folklorystycznego. Msza Święta w kościele św. Dominika. Powrót do miasta Meksyk. Kolacja i nocleg.

Dzień 6: Puebla - Park Narodowy Grutas de Cacahuamilpa - Taxco
Śniadanie. Wyjazd z miasta Puebla wczesnym rankiem w kierunku jaskiń Cacahuamilpa, największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerie rożnych filmów i koncertów znanych światowych artystów. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe, wśród nich liczne stalaktyty i stalagmity nastrojowo podświetlane.
Przejazd do górniczego Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”. Msza Święta w kąpiącym od złota barokowym kościele Św. Pryski. Kolacja, nocleg.

Dzień 7: Taxco - Acapulco
Śniadanie.  Msza Święta w kościele Św. Pryski. Spacer po Taxco - "Srebrnym Mieście", jednym z najbardziej malowniczych w Meksyku, z niską zabudową ceglanych domów pomalowanych na biało i pokrytych czerwonymi dachówkami, które położone jest na stokach gór Lomas de Taxco. Miasto wzbogaciło dzięki bogatym złożom srebra, które znajdują się w okolicy, a mieszkańcy wyspecjalizowali się w obróbce tego szlachetnego metalu. Po zakończonym zwiedzaniu będziemy mieli czas wolny na zakupy sztuki jubilerskiej ze srebra.

Przejazd do Acapulco, najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym. To legendarny kurort i latynoska "Perła Pacyfiku",  kojarzona często z przepychem, stromymi skałami i lśniącymi bielą plażami nad błękitnym oceanem. Wieczorem, pokaz mrożących krew w żyłach skoków do wody ze skały La Quebrada,  które rozsławiły Acapulco na cały świat. Kolacja, nocleg.

Dzień 8: Acapulco
Śniadanie. Msza Święta w katedrze w Acapulco, odpoczynek nad morzem w hotelu z opcją All Inclusive (posiłki i napoje w cenie).
W godzinach popołudniowych zapraszamy na rejs „Bonanza”, z przekąskami w cenie. Z pokładu katamaranu przekonamy się jak malowniczo położona jest zatoka Acapulco, jak pięknie wygląda w promieniach zachodzącego słońca. Będzie nam towarzyszyć muzyka grana na żywo!

Dzień 9: Acapulco - Mexico City - Warszawa
Śniadanie. Przejazd do Mexico City. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Dzień 10: Warszawa
Przylot do Polski. Zakończenie świadczeń

Cena zawiera: przelot na trasie Warszawa – Mexico City – Warszawa , zakwaterowanie w hotelach 3* w czasie objazdu z 2 posiłkami dziennie, w hotelu 4* w Acapulco z all inclusive, w pokojach 2 lub 3 osobowych, transfery i przejazdy klimatyzowanym autokarem, opiekę polskiego pilota (od dnia wylotu z Warszawy), ubezpieczenie NW, KL i bagaż, codzienne Msze Święte (w kościołach, ewentualnie w specjalnie zamówionych salach w hotelach), bilety wstępów do muzeów, stref archeologicznych, parków narodowych, rejs łodzią po pływających ogrodach Xochimilco, rejs łodzią w Acapulco.

Cena nie zawiera: wydatków osobistych, napiwków dla przewodnika, kierowcy, bagażowych na lotnisku, artystów umilających swymi występami niektóre kolacje, napoi do kolacji (z wyjątkiem kawy i herbaty), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i od chorób przewlekłych.

 

PIELGRZYMKA DO ZIEMI SWIĘTEJ

ec2tradeorlando_logo_jpg

Dzień 1. ŁÓDŹ – TEL AWIW – TYBERIADA
Zbiórka na lotniku w Łodzi na dwie godziny przed wylotem. Odprawa biletowo – paszportowa i bezpośredni lot do Tel Awiwu.
Przylot na lotnisko Ben Guriona. Spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta.
Przejazd do Tyberiady. Zakwaterowanie w hotelu w Tyberiadzie, kolacja, nocleg.

Dzień 2. TABGHA – KAFARNAUM – YARDENIT – GÓRA TABOR
Śniadanie w hotelu. Rozpoczęcie dnia wizytą w kościołach w okolicy Jeziora Galilejskiego.
Przejazd do Tabghi, miejsca w którym Jezus miał dokonać cudownego rozmnożenia pięciu bochenków chleba i dwóch ryb, by nakarmić 5000 głodnych ludzi, którzy przyszli wysłuchać Jego nauk.
Współczesny Kościół Rozmnożenia zbudowano na miejscu bizantyjskiej świątyni, w której zachowała się kolorowa posadzka podłogowa.
Obok gdzie zmartwychwstały Jezus miał się ukazać po raz trzeci apostołom znajduje się Kościół Prymatu św. Piotra.
Następnie przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum, miasta Jezusa, gdzie według Ewangelii wygłosił On więcej kazań i uczynił więcej cudów, niż gdziekolwiek indziej. Tutaj znajdują się pozostałości po synagodze z II w. n.e. prawdopodobnie zbudowanej na ruinach tej, w której nauczał Jezus.
W Kafarnaum mieszkał apostoł Piotr, od którego imienia nazwano najbardziej znaną galilejską rybę.
Przejazd na Górę Błogosławieństw, miejsca gdzie Jezus wygłosił najsłynniejsze ze swoich kazań zawierające osiem błogosławieństw. Na zboczu wzgórza wznosi się ośmioboczne sanktuarium.
Rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Galilejskim. Lśniące szmaragdowo jezioro jest jednym z najbardziej malowniczych w Izraelu. Lustro wody znajduje się 210 m. poniżej poziomu Morza Śródziemnego.
Przejazd do Yardenitu – symbolicznego miejsca chrztu Jezusa. Odnowienie chrztu przez zanurzenie w wodach Jordanu ma przypominać ten, którego Jan Chrzciciel udzielił samemu Jezusowi.
Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsca Przemienienia. Wydarzenie to upamiętnia piękna franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Tuż obok stoi grecka cerkiew św. Eliasza.
Msza święta na Górze Tabor
Powrót do hotelu w Tyberiadzie, kolacja, nocleg.

Dzień 3. KANA GALILEJSKA – NAZARET – WZGÓRZA GOLAN
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamienienia wody w wino na weselu ubogiej rodziny. W miejscu tym wybudowano Kościół Franciszkanów. W środku można zobaczyć stare stągwie, a także fragment średniowiecznej mozaiki posadzkowej.
Msza Święta w Kanie Galilejskiej
Przejazd do Nazaretu. Zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie. Wnętrze świątyni zdobi cykl malowideł o tematyce maryjnej. Można tu zobaczyć Matkę Boską o skośnych oczach, w turbanie i afrykańskim stroju w krzykliwych kolorach.
W tym miejscu Archanioł Gabriel miał oznajmić Marii radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Przejście do Kościoła św. Józefa, który został wzniesiony w miejscu dawnego domu cieśli Józefa, męża Marii.
Przejazd na Wzgórza Golan wzdłuż granicy izraelsko – syryjskiej.
Powrót do hotelu w Tyberiadzie, kolacja, nocleg.

Dzień 4. HAJFA – CEZAREA – TEL AWIW – BETLEJEM
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Wyjazd z Tyberiady.
Przejazd do Hajfy, trzeciego co do wielkości miasta Izraela, malowniczo położonego nad Morzem Śródziemnym, na stokach Góry Karmel. Zobaczymy m.in. Ogrody Bahaitów. W przepięknych Perskich Ogrodach wznosi się jedna z największych atrakcji Hajfy, przykryte złotą kopułą mauzoleum twórcy bahaizmu.
Na Górze Karmel zobaczymy także Kościół Stella Maris, zbudowany nad grotą wiązaną w żydowskiej i chrześcijańskiej tradycji z prorokiem Eliaszem i jego uczniem. W kopule przedstawiono wydarzenia z ich życia, a w niewielkim muzeum zebrano lokalne znaleziska archeologiczne. Msza święta w Kościele na Górze Karmel.
Sprzed kościoła rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków na wybrzeże.
Przejazd nadbrzeżną równiną do Cezarei. Cezarea jest jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Izraelu. Wykopaliska dotąd nie zostały zakończone jednak już pozostałości forum, amfiteatru, hipodromu i herodiańskiego akweduktu dają pojęcie o dawnej wielkości i pięknie ośrodka.
Następnie przejazd do Tel Awiwu. Krótkie zwiedzanie starej części miasta, Jafy. Według Starego Testamentu założył ją po biblijnym potopie jeden z synów Noego, Jafet.
Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 5. BETLEJEM – EIN KAREM
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Betlejem.
Nad miastem góruje Bazylika Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą Narodzenia. Srebrną gwiazdą oznaczono miejsce przyjścia na świat Jezusa. Do Groty Narodzenia przylega Grota Żłóbka gdzie pasterze oddali hołd małemu Jezusowi.
Bazylika Narodzenia przy Placu Żłóbka, na przestrzeni wieków, wielokrotnie zmieniała przynależność w ramach wyznania chrześcijańskiego.
Pierwotna budowla powstała w pierwszej połowie IV w. jako fundacja św. Heleny, matki Konstantyna Wielkiego. Bazylika Narodzenia Pańskiego jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich, w której odprawiane są nabożeństwa.
Do bazyliki przylegają klasztory i kościoły ormiańskie, grecko prawosławne i katolickie, a wśród nich m.in. Kościół św. Katarzyny.
W odległości 300 m od bazyliki znajduje się Grota Mleczna. Tradycja mówi, że Maria podczas ucieczki do Egiptu w tym miejscu karmiła Jezusa. W trakcie karmienia krople mleka upadły na skałę zmieniając na mlecznobiały kolor.
Następnie przejazd na Pole Pasterzy. Kościół z figurą anioła ma kształt namiotu, jego kopuła widziana od wewnątrz przypomina palmę, a wspaniałe freski ilustrują dzieje Świętej Rodziny. Obok kościoła zobaczyć można groty, w których według tradycji mieszkali pasterze ze swoimi stadami.
Msza święta w Kościele na polu Pasterzy
Wizyta w Ein Karem, niewielkiej biblijnej miejscowości na zachód od Jerozolimy. Zobaczymy franciszkański Kościół Nawiedzenia, zbudowany w miejscu gdzie wedle tradycji Maria odwiedził św. Elżbietę, matkę Jana Chrzciciela. Nad grotą, tradycyjnie uważaną za miejsce w którym urodził się Jan Chrzciciel, wznosi się dziś Kościół św. Jana.

Dzień 6. GÓRA OLIWNA – GÓRA SYJON – JEROZOLIMA – YAD VASHEM
Śniadanie w hotelu. Wizyta na Górze Oliwnej, skąd roztacza się niesamowita panorama Starego Miasta. Zwiedzanie Kościoła Pater Noster, gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz, której tekst w prawie 60 językach umieszczono na ścianach. Polska jest jedynym krajem, który posiada dwie tablice, tj. po polsku i po kaszubsku.
Następnie przejście do kościoła klasztornego Dominus Flevit, w tym miejscu Jezus zapłakał nad losem Jerozolimy.
Zobaczymy także Cmentarz Żydowski na zachodnim zboczu Góry Oliwnej. Tradycja żydowska mówi, że właśnie tutaj rozpocznie się zmartwychwstanie ludzi w dniu Sądu Ostatecznego, a Mesjasz wprowadzi zmartwychwstałych prze pobliską Złotą Bramę na Wzgórze Świątynne.
U stóp Góry Oliwnej znajduje się Bazylika Agonii (zwana także Kościołem Wszystkich Narodów). Na fasadzie świątyni lśni złota mozaika przedstawiająca Jezusa cierpiącego za grzechy świata. Dwanaście kopuł tego zbudowanego w stylu bizantyjskim kościoła symbolizuje 12 narodów, które sfinansowały jego budowę. Tuż obok świątyni rozciąga się Ogród Oliwny – Getsemani, w którym Jezus został zdradzony. Rosnące tu drzewa oliwne mają ok. 2000 lat. Według legendy wyrosną ponownie w dniu Sądu Ostatecznego. Msza święta na Górze Oliwnej
Przejazd na Górę Syjon. Zobaczymy Kościół Zaśnięcia NMP, okazałą benedyktyńską budowlę wzniesioną w miejscu, gdzie wedle tradycji Maria zapadła w wieczny sen. Wewnątrz warto zwrócić uwagę na mozaiki podłogowe oraz kryptę.
Na wschodnim zboczu Góry Syjon stoi Kościół św. Piotra „In Galicantu”, czyli „w miejscu gdzie piał kogut”, a apostoł Piotr trzy razy zaparł się Jezusa.
Następnie udamy się do Wieczernika, miejsca ostatniej wieczerzy. Oryginalna budowla nie przetrwała do czasów współczesnych. Ta, którą oglądamy, została wybudowana  w XIV w. na zlecenie franciszkanów. To tutaj miały miejsce najbardziej doniosłe wydarzenia: ustanowienie Eucharystii, pojawienie się zmartwychwstałego Jezusa, zesłanie Ducha Świętego.
Przejście pod Ścianę Płaczu, zwaną także Murem Zachodnim, najważniejszego miejsca dla wszystkich Żydów. Są to pozostałości drugiej świątyni wybudowanej przez Heroda Wielkiego. Obszar pod Ścianą służy jako olbrzymia synagoga pod gołym niebem. Jest on podzielony na dwie części: dla mężczyzn po lewo, dla kobiet po prawo.
Przejazd do Yad Vashem, Muzeum Historii Holocaustu, niezwykłego pomnika, którym uczczono pamięć sześciu milionów zamordowanych Żydów. Wykorzystano do tego najnowsze techniki multimedialne.
Yad Vashem zajmuje się nadawaniem tytułów „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata” osobom, które podczas wojny ratowały Żydów od zagłady. Wśród 20 tys. Sprawiedliwych jest aż 6 tys. Polaków. Do niedawna każdy z uhonorowanych miał przy muzeum zasadzone drzewko, teraz otrzymują imienne tabliczki.
Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 7. JEROZOLIMA – JERYCHO – QUMRAN – MORZE MARTWE
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Jerozolimy, miasta trzech największych monoteistycznych religii świata.
„Via Dolorosa” to ciąg wąskich uliczek i umieszczonych przy nich XIV stacji Męki Pańskiej. Zaczyna się ona przy Bramie św. Szczepana (Bramie Lwów). Stacje od I do IX usytuowane są w budynkach przylegających do ulic, a od X do XIV w Bazylice Grobu Pańskiego. Od Twierdzy Antonia (tu Jezus usłyszał wyrok) do Grobu Pańskiego prowadzi ok. 1450 kroków (ok. 1200 m.).
Bazylika jest jedną z  najbardziej niezwykłych świątyń na świecie. Jest wspólną własnością kilku wyznań chrześcijańskich, z których każda ma własne kaplice i ołtarze, i odprawia nabożeństwa w swoim obrządku.
Msza Święta w jednej z Kaplic Bazyliki Grobu
Najważniejsze miejsca w niej to zabudowany pagórek, na którym wedle tradycji ukrzyżowano Jezusa (po hebrajsku zwany Golgota, po łacinie Kalwaria) oraz Jego grobowiec.
Przejazd do Jerycho, uchodzącego za najstarsze miasto na świecie. Wznosi się tu Góra Kuszenia, na której według Biblii, Jezus był kuszony przez szatana.
Podróż do Qumran, miejsca odnalezienia zwojów znad Morza Martwego napisanych przez Esseńczyków.
Przejazd nam Morze Martwe, najniżej położonego miejsca na świecie. Czas wolny na kąpiele błotne.
Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 8. TEL AWIW – ŁÓDŹ
Wczesne śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko Ben Guriona. Odprawa biletowo – paszportowa, wylot do Łodzi. Przylot do Łodzi. Zakończenie imprezy.

Cena zawiera:
Bilet lotniczy Łódź/Warszawa/Katowice – Tel Awiw – Łódź/Warszawa/Katowice, transfer klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania, zakwaterowanie w pokojach dwu- i trzyosobowych, w hotelach 3 gwiazdkowych – zgodnie z programem wycieczki, 2 posiłki dziennie, udział w programie imprezy, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania, ubezpieczenie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, bagażu, przywieszka do bagażu, informacje o kraju

Cena nie zawiera:
Wydatków własnych, posiłków niewymienionych w programach, obligatoryjnych napiwków dla kierowców 2 USD/dzień, pilota lokalnego 3 USD/dzień (razem 35 USD).

Uwagi:

1. Zakwaterowanie w Tyberiadzie lub Nazarecie oraz w Betlejem
2. Możliwość zakwaterowania w hotelach 4 * w Jerozolimie zamiast Betlejem
3.Możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 2,5% wartości imprezy
4. Możliwość odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego 30 USD/os (certyfikat i szata), odnowienia przysięgi małżeńskiej w Kanie Galilejskiej – 6 USD/os. Możliwość wycieczek fakultatywnych Masada przy minimum 25 osobach ok. 40 USD, nocne zwiedzanie Jerozolimy przy min 30 osobach  20 USD, przy 25-30 osobach 25 USD, obiad Ryba św. Piotra ok. 20 USD
 

 

Pielgrzymka z wypoczynkiem w Cancun

ec2tradeexraibow_logo_jpg

Dzień 1:
Wylot z Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do Meksyku, transfer do hotelu, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 2:
Śniadanie. Przejazd na  Plac III Kultur, na którym w sposób symboliczny spotykają się trzy kultury tworzące dzisiejszy Meksyk: kultura aztecka, hiszpańska i metyska. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Msza Święta. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Obiad i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 3:
Śniadanie. Zwiedzanie jednego z najlepszych muzeów archeologicznych świata, Museo de Antropología y Historia, z bogatą kolekcją sztuki prekolumbijskiej. Podziwianie osiągnięć cywilizacyjnych Azteków, Majów i Olmeków. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Przejazd do sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer ulicami miasta, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Msza Święta. Czas wolny, obiad i zakwaterowanie w hotelu z pięknym widokiem na miasto. Nocleg w Taxco.

Dzień 4:
Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do jednego z największych w Meksyku systemu jaskiń w Cacahuamilpa. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Krótki postój i zwiedzanie “miasta wiecznej wiosny” Cuernavaca: Kościół Katedralny i główny plac miasta. Przejazd w kierunku “miasta aniołów” Puebla. Kolacja i nocleg w Puebla.

Dzień 5:
Śniadanie. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej. Przejazd obrośniętą kaktusami drogą do Oaxaca i zwiedzanie miasta: Kościół Św. Dominika, główny plac miasta z kościołem katedralnym, a na koniec wizyta na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady. Msza Święta. Kolacja i nocleg w Oaxaca.

Dzień 6:
Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków Monte Alban. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Niezwykle emocjonująca podróż miejscowymi taksówkami przez wysokie góry do kompleksu źródeł Hierve El Agua. Możliwość kąpieli i odpoczynek. Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem. Obiad. Nocleg w Tehuantepec.

Dzień 7:
Śniadanie. Długa podróż w kierunku Chiapas, jednego a najpiękniejszych meksykańskich stanów. Przejazd szybkimi łodziami po majestatycznym Kanionie Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości. Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, jak np formacji skalnej zwanej “choinką”. Możliwość spotkania krokodylii, małp i ptaków. Zwiedzanie niesamowitego, synkretycznego kościółka w San Juan Chamula, w którym to, co chrześcijańskie w niezwykły sposób miesza się z tym, co pochodzi z religíi szamańskich. Wizyta w jednym z domów Majów w Zinacantan i Msza Święta z rodziną indiańską. Kolacja i nocleg w San Cristóbal de las Casas.

Dzień 8:
Śniadanie. Msza Święta. Spacer po kosmopolitycznym mieście San Cristóbal, w którym kultury indiańskie mieszają się z kulturami z innych części świata tworząc jedną całość. Zjazd długimi, krętymi drogami, wśród tropikalnej roślinności do pięknych wodospadów Agua Azul. Możliwość kąpieli i odpoczynku. Kolacja i nocleg w Palenque.

Dzień 9:
Wczesny wyjazd z hotelu. Śniadanie w dżungli. Przejazd motorówkami po wyłaniającej się z porannej mgły rzece Usumacinta do małej, położonej w tropikalnej dżungli strefy archeologicznej Yaxchilan. Dla chętnych spacer po tropikalnym lesie. Orzeźwiająca kąpiel i wypoczynek pod wodospadami Golondrinas. Msza Święta. Kolacja i nocleg w Palenque.

Dzień 10:
Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Wjazd na Półwysep Jukatański i przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do uroczego kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście. Msza Święta. Kolacja i nocleg w Uxmal.

Dzień 11:
Śniadanie. Poranne zwiedzanie jednej z najpiękniejszych pod względem architektonicznym, stref archeologicznych Majów w Uxmal: Piramida Wróża, Klasztor Mniszek, Boisko do Gry w Pelote, Pałac Gubernatora. Przejazd nad Zatokę Meksykańską do małej rybackiej miejscowości Celestun. Przesiadka na łodzie i wyprawa w poszukiwaniu różowych flamingów, ptactwa, przejazd namorzynowym tunelem. Krótki odpoczynek na plaży. Wyjazd w kierunku stolicy Jukatanu Meridy i zwiedzanie miasta. Msza Święta. Kolacja i nocleg w Meridzie.

Dzień 12:
Śniadanie. Przejazd do niezwykle uroczego “żółtego miasta” Izamal, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 roku swoje spotkanie z Indianami miał nasz Papież Jan Paweł II. Msza Święta. Zwiedzanie jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, miasta wpisanego na listę UNESCO, miejsca, w którym można się naocznie przekonać o wielkości cywilizacji Majów – Chichen Itza: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote. Ołtarz Czaszek, Święta Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Przejazd do Playa del Carmen, do hotelu all inclusive położonego bezpośrednio przy plaży.
Dzień 13:
Odpoczynek all inclusive.
Dzień 14:
Odpoczynek all inclusive.
Dzień 15:
Ostatnie chwile odpoczynku. Transfer na lotnisko w Cancún i wylot z Meksyku.
Dzień 16:
Powrót do kraju. 

CENA ZAWIERA:  bilet lotniczy Warszawa/Kraków-Mexico City-Warszawa/Kraków transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie w czasie objazdu HB oraz w Acapulco all inclusive, opiekę anglojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta, opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie NW i KL, bagaż, przywieszka do bagażu, informacje o kraju

CENA NIE ZAWIERA: wydatków własnych.

Pielgrzymka do WŁOCH-MANOPELLO-SAN  GIOVANI  ROTONDO

- z wypoczynkiem na  CAPRI

mediteraneum_jpg


DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski, przejazd na nocleg do Czech.

 

DZIEŃ 2: CZECHY - RIMINI Całodzienny przejazd przez Alpy i Nizinę Padańską nad Adriatyk do Rimini.

 

DZIEŃ 3: MANOPELLO - SAN GIOVANNI ROTONDO Przejazd do Sanktuarium w Manopello, gdzie przechowywana jest chusta Św. Weroniki, a następnie do San Giovanni Rotondo - miejsca, gdzie żył i zmarł Św. Ojciec Pio (grób Ojca Pio, kościół, cela, krucyfiks, konfesjonał, Droga krzyżowa w parku, Szpital Ulgi w Cierpieniu).

 

DZIEŃ 4: CAPRI - MONTE CASSINO Pobyt na Capri. Czas wolny do indywidualnego wykorzystania lub propozycje fakultatywne np. wycieczka wokół Capri. Następnie przejazd na Monte Cassino –Opactwo Św. Benedykta i Cmentarz Polski.

 

DZIEŃ 5-6: RZYM Nawiedzenie grobu Świętego Jana Pawła II w kaplicy św. Sebastiana. Środowa Audiencja Generalna z Ojcem Świętym. Program turystyczny: zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, możliwość przejścia przez Drzwi Święte Bazylik Patriarchalnych Rzymu w Roku Jubileuszowym, spacer: Plac Navona, fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody. Rzym starożytny: Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Plac Wenecki.

 

DZIEŃ 7: ORVIETO - ASYŻ Przejazd do Orvieto – Katedra z Kaplicą Korporału , w której przechowywane są relikwie Mszy Bolseńskiej. Przejazd do leżącego w Umbrii Asyżu. Zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka oraz kościoła Santa Maria degli Angeli z Porcjunkulą.

 

DZIEŃ 8: WENECJA Przejazd do Wenecji (9 godzinny postój). Zwiedzanie miasta: przejazd na Plac Św. Marka Giudeccą a potem Bazylika Św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, Wieża Zegarowa, Dzwonnica, Most Rialto. Nocny przejazd do Polski

DZIEŃ 9: Zakończenie pielgrzymki

 Cena  zawiera- 7 noclegów w hotelach klasy turystycznej (Czechy x 1, Rimini x 1, ok. Neapolu x 1, ok. Rzymu x 3, ok. Rimini 1). Pokoje 2 i 3 os. z łazienkami. Dopłata za pokój 1-osobowy.,śniadania kontynentalne (7) i obiadokolacje (7). W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje,przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, wc, barek i dvd. W autokarze kawa, herbata za złotówki. ubezpieczenie KL do 15 000 EUR, NW i bagaż do 1000 zł,opieka pilota,opieka duchowa,
Dodatkowo płatne-wstępy + wjazdy do miast +metro w Rzymie + transfery Wenecja i Capri + przewodnicy miejscowi - około 110 euro,Wenecja - gondole 90 euro za 6 osób


Pielgrzymka do Fatimy i Lourdes z nawiedzeniem Santiago de
Compostella i La Salette 

mediteraneum_jpgorlando_logo_jpg

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski. Przejazd do Czech na nocleg.

DZIEŃ 2: PRZEŁĘCZ BRENNERO Wjazd do Włoch przez Przełęcz Brennero w Alpach. Przejazd na nocleg.

DZIEŃ 3: NICEA Przejazd Lazurowym Wybrzeżem na Costa Brava - postój w Nicei. Spacer słynną Promenadą Anglików.

DZIEŃ 4: BARCELONA - MONTSERRAT Dzień poświęcony na zwiedzanie Barcelony oraz słynnego klasztoru w Montserrat. W programie zwiedzania stolicy Katalonii: spacer najpiękniejszą ulicą Świata – Las Ramblas, zwiedzanie Dzielnicy Gotyckiej, Katedry Św. Eulalii, Pałacu Królewskiego (z zewnątrz), kościoła Sagrada Familia projektu Antonio Gaudiego oraz obiektów olimpijskich.  Następnie pobyt w  klasztorze benedyktyńskim na Montserrat.

DZIEŃ 5: SARAGOSSA W drodze do Madrytu nawiedzenie Sanktuarium Czarnej Madonny w Bazylice del Pilar w Saragossie. Przejazd na 2 noclegi w okolice Madrytu.

DZIEŃ 6: MADRYT - AVILA Od rana spacer po stolicy Hiszpanii – Madrycie: Pałac Królewski i Plaza Major. Przejazd do Avili (wspaniałe mury obronne) znanej z działalności św. Teresy.

DZIEŃ 7: LIZBONA - FATIMA Przejazd do Portugalii. Zwiedzanie Lizbony - stolicy Portugalii: Starówka, zamek Św. Jerzego, Plac Dos Restauradores oraz wieża Belem i klasztor Hieronimitów. Przejazd do Fatimy na 3 noclegi.

DZIEŃ 8: FATIMA - ALJUSTREL - VALINHOS Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej z kaplicą Capelinha. Możliwośc udziału w Drodze Krzyżowej oraz Nabożeństwie Różańcowym. Zwiedzanie wioski Aljustrel, miejsca urodzenia św. Łucji oraz Valinhos miejsca objawień Anioła Portugalii. Czas wolny do wykorzystania na indywidualną modlitwę.

DZIEŃ 9: NAZARE - OBIDOS Przed południem przejazd nad Ocean Atlantycki do Nazare – miasto położone na wysokim klifie, gdzie zobaczymy targ warzywno-owocowy (także z licznymi pamiątkami) oraz niesamowity widok na Dolne Miasto i Atlantyk. Możliwość kąpieli w Oceanie Atlantyckim. Zwiedzanie Obidos - miasto, zamek i mury obronne z czasów panowania Maurów.

DZIEŃ 10: SANTIAGO DE COMPOSTELA  Przejazd do Santiago de Compostela. Nawiedzenie monumentalnej katedry Św. Jakuba (imponujący trybularz). Nocleg w okolicy Santiago de Compostela.

DZIEŃ 11: SALAMANKA Zwiedzanie Salamanki z Uniwersytetem i Plaza Major ze sławnym „Domem Muszli” i wszechobecnym stylem plateresco. Nocleg w okolicy Burgos.

DZIEŃ 12: BURGOS Przejazd do Burgos. Zwiedzanie Katedry, jednej z najwspanialszych w Europie. Przejazd do Lourdes.

DZIEŃ 13: LOURDES Całodzienny pobyt w Lourdes – nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Krypty i Groty Objawień. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Wieczorem udział w procesji ze świecami.

DZIEŃ 14: LA SALETTE Wyjazd bardzo wcześnie rano. Przejazd do La Salette położonego wysoko we francuskich Alpach. Nawiedzenie Sanktuarium Płaczącej Madonny. Czas wolny do indywidualnego wykorzystania. Przejazd w okolice Grenoble na nocleg.

DZIEŃ 15: GENEWA Przejazd do Szwajcarii. Postój w Genewie nad Jeziorem Lemańskim. W programie zwiedzanie parku ze sławnym zegarem kwiatowym. Czas wolny. Nocny przejazd przez Szwajcarię i Niemcy.

DZIEŃ 16: Powrót do kraju. Zakończenie pielgrzymki


Pielgrzymka do Medjugorje – 7 dni

orlando_logo_jpgept_jpg

BUDAPESZT - MEDJUGORJE - TIHALINA - SZEROKI BRZEG - MOSTAR - ZAGRZEB

DZIEŃ 1: Polska – Węgry

O ustalonej godzinie (rano) po Mszy Św. spotykamy się na wyznaczonym parkingu, skąd nastąpi wyjazd w kierunku granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Słowację w kierunku Węgier. W godzinach wieczornych dotrzemy na nocleg do Hotelu położonego w okolicy Budapesztu. Zakwaterowanie w Hotelu, obiadokolacja, Nocleg.

DZIEŃ 2: BUDAPESZT, MEDJUGORJE

Rano, po śniadaniu udamy się na krótkie zwiedzanie stolicy Węgier tj. Budapesztu – miasta zaliczanego do grona najpiękniejszych stolic świata. Zwiedzanie miasta. Wyjazd na Wzgórze Gellerta – skąd roztacza się przepiękna panorama miasta. Następnie przejazd w kierunku Chorwacji i dalej Bośni i Hercegowiny. W godzinach wieczornych dotrzemy do Medjugorje. Zakwaterowanie w kwaterach prywatnych. Obiadokolacja, Nocleg.

DZIEŃ 3: MEDJUGORJE

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Medjugorje, miejscu objawień Matki Bożej - Królowej Pokoju. Rozważanie życia Jezusa i Maryi w tajemnicach różańca świętego na Górze objawień – Podbrdo. Msza Święta. Czas na prywatną modlitwę. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4: MEDJUGORJE

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Medjugorje, miejscu objawień Matki Bożej - Królowej Pokoju. Rozważanie życia Jezusa i Maryi w tajemnicach różańca świętego na Górze objawień – Podbrdo. Msza Święta. Czas na prywatną modlitwę. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5: MEDJUGORJE – TIHALINA – SZEROKI BRJEG - MOSTAR

Rano, po śniadaniu udamy się do Tihaliny, gdzie znajduje się Kościół w którym ojciec Jozo spotykał pielgrzymów. Tam także znajduje się figura Maryi "Królowej Pokoju". Msza Św. Następnie udamy się do miejscowości Szeroki Brjeg, w której pracował o. Jozo Zofko, który był proboszczem w Medjugorje, w czasie gdy rozpoczęły się objawienia Matki Bożej. Zobaczymy jeden z najstarszych katolickich klasztorów w tym regionie. Następnie przejedziemy do Mostaru - zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in. słynny XVI-wieczny kamienny most, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po zakończonym zwiedzaniu powrócimy do Medjugorje. Udział w nabożeństwach wieczornych. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: ZAGRZEB

Rano, pakowanie bagaży do autokaru. Następnie Msza Święta w Sanktuarium w Medjugorje. Śniadanie. Następnie wyjazd w drogę powrotną. W godzinach popołudniowych przyjazd do Zagrzebia – stolicy i największego miasta Chorwacji. Zwiedzanie miasta: wyjazd kolejką na wzgórze Gradec - wspaniała panorama miasta. Następnie zwiedzanie Starego Zagrzebia - pozostałości murów obronnych, baszty, kościół św. Marka. Następnie przejazd dalej w kierunku Hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, Nocleg.

DZIEŃ 7: Powrót do Polski

Rano, po śniadaniu, udamy się ponownie do Zagrzebia, gdzie zobaczymy także słynną Katedrę Św. Stefana. Msza Św. Po niej wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera :PRZEJAZD AUTOKAREM (klimatyzacja, barek, video, wc, nowoczesne rozkładane fotele).6 NOCLEGÓW W HOTELACH **/*** (w tym część noclegów w kwaterach prywatnych w Medjugorje) WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE: 6 śniadań, 6 obiadokolacjiUBEZPIECZENIE SIGNAL IDUNA: KL (10 000 EURO) i NNW (7 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych.OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA,PROGRAM W CZASIE PIELGRZYMK

Cena nie zawiera: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz obowiązkowych przewodników lokalnych – koszt około 40 euro/osoby (płatny u pilota w autokarze); napoi do obiadokolacji; świadczeń niewymienionych w ofercie.